Най -високите (и най -ниските) NFL игри за всички времена

Помогнете на развитието на сайта, споделяйки статията с приятели!

От раждането на НФЛ през 1920 г. играта е видяла всяка крайност. Фактори като съвпадения и метеорологични условия са създали игри, запомнящи се за чести пътувания до крайната зона и затруднения да накарат каквото и да било в нарушение.

Този списък съдържа игрите с най-много и най-ниски резултати в лигата, заедно с интересни подробности за всяка от тях.

Най-резултатни игри на НФЛ

5. Ню Йорк Джайънтс срещу Ню Орлиънс Сейнтс, 2015 г.

Общо събрани точки: 101
Резултат: 49-52

Наклон в средата на сезона през 2015 г. видя Дрю Брийс и Ели Манинг да прехвърлят топката към противникови атаки. Двойката комбинира 91 подавания и 13 удара за тъчдаун.

Ню Йорк падна рано, но се събра до 21 точки за четвъртото тримесечие, за да изравни играта на 49 с 31 секунди до края. Брийс изведе домакините в позиция на гол и Кай Форбат се опита с 50 ярда, без да остане време, за да даде победата на светиите.

Brees завърши с 501 преминаващи ярда. За Giants, Odell Beckham Jr. се развихри в три тъчдауна.

4. Хюстън Ойлърс срещу Оукланд Рейдърс, 1963 г.

Нарушенията в Хюстън и Оукланд извикаха от портите в този, с резултат 35-35 на полувремето.

Печеливш полеви гол в този беше опит от 39 ярда от багажника на Майк Мърсър от Raiders. Отличен играч на състезанието беше приемникът от Оукланд Арт Пауъл, който хвана 10 подавания за 247 ярда и четири тъчдауна.

3. Канзас Сити Чифс срещу Лос Анджелис Рамс, 2022 г.

Общо събрани точки: 105
Резултат: 54-51

Два от най-добрите отбори на НФЛ се класираха за този изгорител на плевня в Лос Анджелис, като Патрик Махомес и Джаред Гоф водеха противникови престъпления. И двамата хвърлиха повече от 400 ярда, но Гоф и Овните излязоха на върха.

Гоф не хвърли прихващане и разпредели топката за 31 изпълнения. Лос Анджелис беше подпомогнат с три прихващания в защитния край.

2. Кливланд Браунс срещу Синсинати Бенгалс, 2004 г.

Общо събрани точки: 106
Резултат: 48-58

В битка с твърде много оранжево на терена, Синсинати надмина Кливланд в мач, който видя 66 точки от второто полувреме.

Бенгалс паднаха с четири точки при 10:00 през четвъртото тримесечие, но отбелязаха две тъчдауни без отговор-второто от които беше единственото ненападнало тъчдаун в играта, завръщане за пресичане на 31 ярда за Делта О’Нийл.

Куотърбекът на Браунс Кели Холкомб хвърли за 413 ярда и пет тъчдауна, докато Бенгалс, който бягаше назад, Руди Джонсън изтърси за 202 ярда и чифт резултати.

1. Ню Йорк Джайънтс срещу Вашингтон в Редскинс, 1966

Общо събрани точки: 113
Резултат: 72-41

Мачът с най-много резултати в историята на НФЛ е единственият удар в списъка, тъй като Вашингтон избяга от Ню Йорк в столицата на страната.

Извън приемника Чарли Тейлър (шест улова за 124 ярда и две тъчдауни), никой офанзивен играч на Redskins не представи умопомрачителни цифри. Вместо това Вашингтон беше поставен в отлична позиция да отбелязва отново и отново поради шест оборота на „Гигантс“, включително пет прехващания.

Беше жалък сезон за Ню Йорк, който завърши с рекорд 1-12-1. Нито един отбор обаче не пречупи „Голямото синьо“ като Червенокожите на 27 ноември 1966 г.

NFL игри с най-нисък резултат

В първите дни на НФЛ имаше няколко мача 0-0. Последният запис е през 1943 г., когато „Детройтските лъвове“ се срещат с „Ню Йорк Джайънтс“. Оттогава игрите с най -нисък резултат имат 3 точки. Ето най -новите.

Маями Делфини срещу Питсбърг Стийлърс, 2007 г.

Общо събрани точки: 3
Резултат: 0-3

В студения понеделник вечерта 57 704 фенове се събраха на „Хайнц Фийлд“, за да наблюдават и двете престъпления, хвърлящи нули, докато 24-ярдов гол на титлата от Питсбърг Джеф Рийд спечели „Стийлърс“ със секунди. Играта включваше по -малко от 400 ярда за двата отбора заедно и без приемници или бегачи с повече от 90 ярда.

Ню Йорк Джетс срещу Вашингтон Редскинс, 1993

Резултат:
3-0

Добър отбор на Jets отбрани бедната страна на Redskins на 11 декември на стадион Robert F. Kennedy чрез гол за първото тримесечие. Ню Йорк доминираше в играта по отношение на статистиката, но не можа да намери крайната зона. Вашингтон се втурна топката 15 пъти само за 39 ярда и достигна само 150 ярда общо атака през деня.

Маями Делфини срещу New England Patriots, 1982 г.

Резултат:
0-3

Любимо известен като Играта на снегорин, това състезание видя главния треньор на Patriots Рон Майер да извика оператора на снегопочистващата машина, за да разчисти място, за да изстреля смъртоносния удар на Маями, 33-ярдов полеви гол, изстрелян от Джон Смит.

Основният акт предизвика протест от главния треньор на Dolphins Дон Шула към комисаря Пит Розел. Розел се съгласи, че случилото се е несправедливо, но няма да промени резултата от играта.

Канзас Сити Чифс срещу Тампа Бей Бъканиърс, 1979 г.

Резултат:
0-3

Друга игра със скандално лошо време, играта Monsoon в Tampa Bay произведе седем грешки. По -специално, само пет са довели до обороти. И двата отбора опитаха 13 подавания и комбинираха за 67 подаващи ярда. Buccaneers получиха гол от 19 ярда от Нийл О’Донохю през четвъртата четвърт, за да избягат с победа.

Атланта Соколс срещу Бъфало Билс, 1977 г.

Резултат:
0-3

Изненадващо, Нийл О’Доногю в крайна сметка постигна печеливш полеви гол в две от мачовете с най-нисък резултат на НФЛ. Той удари 30 ярда, за да даде на Бъфало предимството пред Атланта през втората четвърт за единствения резултат в тази игра. Защитниците Скот Хънтър (Атланта) и Джо Фъргюсън (Бъфало) комбинират, за да завършат само 17 от 50 опита за подаване и да хвърлят съответно на 95 и 96 ярда.

Green Bay Packers срещу Minnesota Vikings, 1971 г.

Резултат:
0-3

Първоначалната игра на NFL с 3: 0 се игра между горчиви съперници. Минесота беше един от най-добрите отбори на НФЛ и преодоля само 87 тотални атаки в сравнение с 301 в Грийн Бей. Четири обороти ухапаха Пакерс и Фред Кокс се справи добре при опит за 25-ярдов гол през четвъртото тримесечие, за да постави викингите на върха .